Makijaż ślubny, okazjonalny Anastazja Balon Katowice
Anastazja Balon makeup artist Katowice

Czy przedłużanie rzęs niszczy nasze rzęsy?

Często słyszę to pytanie. Każda rzecz, szczególnie nowa i nieznana budzi w nas lęk i niepokój.

Czy przedłużanie niszczy nasze naturalne rzęs? Tylko w przypadku nieprawidłowego wykonania lub na nasze własne życzenie.

Dobrze wykonane rzęs po aplikacji są rozdzielone, można je swobodnie przeczesać, każda wypada oddzielnie, nie są sklejone. W takim stanie ich naturalny cykl rośnięcia i wypadania nie jest zaburzony. Po około 6-10 tygodniach większość rzęs wypada i zostaje zastąpiona nowymi - jest to naturalny cykl życia rzęs.

Drugą ważną kwestią jest odpowiedni dobór rzęs sztucznych. Dostępne są różne grubości rzęs, a im grubsza rzęsa tym większy ciężar stanowi dla naturalnej. Gdy nasze rzęsy są bardzo cieniutkie i delikatne czasem jedyną grubością jaką możemy założyć są najcieńsze rzęsy o grubości 0,1mm (na rynku dostępne są 0,1-0,3mm - najpopularniejsze dla metody 1 do 1 - 0,15-0,2mm).

Skąd zatem wzięło się tyle opinii o szkodliwości przedłużania rzęs, a także zdjęcia powiek które zostały z kilkoma rzęsami?

 


1. Nieprawidłowa aplikacja, wykonana przez osobę początkującą:
- rzęsy są posklejane, nie da się ich rozdzielić
- jedna sztuczna rzęsa jest przyklejona do kilku naturalnych
- rzęsy są przyklejone za blisko powieki lub bezpośrednio do niej


Rzęsy sztuczne zaczynają podrażniając powiekę, a odrastające rzęsy które są sklejone nie mają miejsca na odrost, zaczynają uwierać. Powieki zaczynają swędzieć, zaczynamy je drapać i skubać, w ostateczności często same wyrywamy sobie część rzęsy, żeby sobie ulżyć w cierpieniu. Po takiej aplikacji można zostać z kilkoma rzęsami i jedyną radą jest czekanie 6-10 tygodni aż wszystkie rzęsy zakończą cykl odrastania.

W takiej sytuacji należy udać się na ściągnięcie rzęs! Nie próbować samemu przy nich manipulować.2. Prośba o założenie dużych, mocno podkręconych i grubych rzęs, mimo iż sami mamy cieniutkie i bardzo delikatne:

W takim przypadku nasze rzęsy są mocno obciążone i mogą szybciej wypaść. Skraca się cykl życia rzęsy w okresie zakładania takich rzęs. Po ściągnięciu i odczekaniu 6-10 tygodni sytuacja wraca do stanu normalnego.

Czy zatem można zakładać takie rzęsy gdy ktoś bardzo chce? Moim zdaniem tak, ale na odpowiedzialność właścicielki rzęs po podpisaniu zgody i informacji, że została uświadomiona. Sporo osób decyduje się na takie rozwiązanie, czasem pragnienie posiadania imponujących rzęs jest silniejsze od rozsądku... :)

 

Zdecydowanie jednak nie zalecam noszenia takich rzes przez dłuższy okres czasu.3. Dotykanie i skubanie rzęs przedłużonych:

Efekt taki sam jak przy nieprawidłowej aplikacji, ale tutaj same jesteśmy odpowiedzialne za powstałe szkody ;) Dotykanie i skubanie rzęs (tak samo naturalnych jak i sztucznych) powoduje, że szybciej wypadają, czy nawet zostają wyrwane. Również mocne wycieranie rzęs w trakcie snu o poduszkę przerzedza rzęsy w danym miejscu.4. Efekt wizualny, po ściągnięciu rzęs:

Nawet po jednorazowej aplikacji, po ściągnięciu rzęs lub pozostawieniu do wypadnięcia często mamy mylne wrażenie, że rzęsy jest mniej, są słabsze i krótsze. Sama tak miałam ;)

Łatwo jest przyzwyczaić się do wachlarza rzęs, trudniej natomiast przypomnieć sobie jak wyglądały nasze rzęsy przed aplikacją. Na licznych zdjęciach które wykonuję czasem przed i po zabiegach u tych samych osób widzę, że stan ich rzęs naturalnych prawie się nie zmienia.
Jest to rzecz zakodowana w genach i w ostateczności po odczekaniu jednego cyklu życia rzęs (6-10tygodni) wszystko wróci do pierwotnego stanu, nawet gdybyśmy sobie same wyrwały wszystkie rzęsy.

 

 

Galeria zdjęć moich stylizacji: PORTFOLIO

 

Powyższy tekst (jak wszystkie inne na stronie) jest mojego autorstwa i nie zgadzam się na jego kopiowanie i rozpowszechnianie.

 

 

© Anastazja Balon Freelance Makeup Artist. Tel. 881 034 167. Katowice

Makijaż ślubny, makijaż okolicznościowy, makijaż fotograficzny, przedłużanie rzęs.
Bezpłatny dojazd na terenie Katowic oraz innych miast na Śląsku: Chorzów, Sosnowiec, Bytom, Mikołów, Siemianowice Śląskie, Mysłowice, Zabrze, Czeladź oraz Będzin.

Profil na Facebook.com Anastazja Balon. Katowice. Śląskie