Makijaż ślubny, okazjonalny Anastazja Balon Katowice
Anastazja Balon makeup artist Katowice

Przebieg zabiegu

Sam zabieg nie jest bardzo skomplikowany, najwyżej trochę czasochłonny. Po krótce przebieg wygląda mniej więcje tak:

Trwałe przedłużanie rzęs zaczynamy od podłożenia pod oczy specjalnych żelowych podkładek. Zasłaniają one linię dolnych rzęs zapobiegając sklejaniu rzęs dolnych z górnymi. Następnym krokiem jest przygotowanie i odtłuszczenie rzęs za pomocą specjalnego preparatu, który ma na celu zwiększenie przyczepności doklejanych rzęsek.

W tym miejscu stylistka dokonuje analizy stanu rzęs naturalnych i określa rodzaj rzęs sztucznych, tak aby osiągnąć efekt zgodny z życzeniem klientki.

Do wyboru mamy różne długości, grubości i stopnie podkręcenia rzęs sztucznych. Klientka określa tylko, czy przedłużone rzęsy mają mieć efekt bardziej naturalny czy bardziej ekstrawagancki. Stylistka wybiera takie sztuczne rzęsy, aby osiągnąć oczekiwany efekt jednocześnie uwzględniając kształt oczu klientki i kondycję rzęs naturalnych.

Samo klejenie rzęs to proces dość powolny i czasochłonny. Do naturalnej rzęsy doklejamy sztuczną za pomocą specjalnego kleju przystosowanego do pracy w okolicy oka. Prawidłowo wykonane przedłużanie powinno obejmować wyklejenie ok. 90% wszystkich rzęs jakie mamy na oku. Na jednym oku na powiece górnej znajduje się od 100 do 250 rzęs. Średni czas pełnego zabiegu to 2-3 godziny - zależny jest od tego jak gęste są rzęsy i jak duża wprawę ma stylistka.

 

Zakończenie:

Gdy zostaną wklejone wszystkie rzęsy sztuczne, czekamy chwilę do zastygnięcia kleju. Następnie zdejmujemy podkładki żelowe (w przeciwieństwie do taśm medycznych ściągnięcie podkładek jest bezbolesne i komfortowe). Prosimy klientkę żeby usiadła i otworzyła oczy. Ze względu na to, ze opary kleju działają drażniąco na oczy, a efekt jest dodatkowo spotęgowany przez nagłe dostarczenie do oka dużej ilości światła, oko może zacząć piec i intensywnie łzawić. Bardzo wrażliwe oczy mogą być zaczerwienione i podrażnione jeszcze przez jakiś czas, ale objawy powinny szybko minąć.

Klientka ogląda swoje nowe rzęsy, wprowadzamy ewentualne poprawki i gotowe :)

 

 

Galeria zdjęć moich stylizacji: PORTFOLIO

© Anastazja Balon Freelance Makeup Artist. Tel. 881 034 167. Katowice

Makijaż ślubny, makijaż okolicznościowy, makijaż fotograficzny, przedłużanie rzęs.
Bezpłatny dojazd na terenie Katowic oraz innych miast na Śląsku: Chorzów, Sosnowiec, Bytom, Mikołów, Siemianowice Śląskie, Mysłowice, Zabrze, Czeladź oraz Będzin.

Profil na Facebook.com Anastazja Balon. Katowice. Śląskie